A Fonyódi Alapfokú Művészeti Iskola igazgatói voltak

Kissné Poprádi Enikő - 2007-től  2023-ig

A Debreceni Egyetem Zeneművészeti karán szerzett csellótanári, majd klasszikus gitártanári, a Kaposvári Egyetemen közoktatásvezetői diplomát. Több mint két évtizedig szimfonikus zenekarban dolgozott, zenekari művészként Európa számos országában, Japánban és Kínában koncertezett. 2003-tól tanít a Fonyódi Alapfokú Művészeti iskolában, 2007-től tizenhat éven át volt az intézmény igazgatója. Fonyód kulturális életének meghatározó szereplője lett a zeneiskola, egész termet betöltő, rangos eseménnyé emelte a növendékek Karácsonyi koncertjét, a tanári Adventi hangversenyt és az iskola jótékonysági, Tavaszköszöntő rendezvényét. Az ő irányítása alatt jött létre a férje - Kiss Alfonz – által vezetett rézfúvós együttes, mely a helyi fellépéseken túl képviselte Fonyódot Erdélyben, Németországban, Szlovákiában és Csehországban is. Az iskola társastánc tagozatából alapította a néptánccsoportot, ami megalapozta a Fonyódi Betyárok néptánc együttes létrejöttét. Az alapítvány támogatásával rendszeresen szervezett koncertlátogatásokat a MÜPÁ-ba, az Operaházba, a Magyar Zene Házába, mert fontosnak tartotta, hogy a vidéki gyerekek is eljussanak az ország legrangosabb zenei helyszíneire. Szívügye volt az együtt muzsikálás, a kamarazenélés. A nyári szünetekben tartott egy hetes zenei táborban 50-60 növendék zenélt együtt különböző kamaracsoportokban. Munkáját Fonyód Város Önkormányzata 2013-ban "Fonyód Polgáraiért" díjjal, 2023-ban "Fonyódi gyermekekért" díjjal jutalmazta. 

Kissné Poprádi Enikő és Bencéné Fekete Andrea írása : A zenei nevelés helye és szerepe az oktatásban az alapfokú művészetoktatásra fókuszálva

Csámer Zoltán - 2003-tól 2007-ig

Rézfúvó szakos zenetanár, jelenleg a Balatonlelle - Karádi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola intézményegység- vezetője

Kováts Antalné Simon Krisztina - 1987-től 2003-ig

Kiugró tehetségként vették fel annak idején a budapesti zeneművészeti főiskolára. Nagykanizsán kezdte a zenetanári pályát, majd hosszú időt töltött Kaposváron ahol a zeneiskolában zongoratanár volt. Jól ismerték megyeszerte, hiszen vezető szakfelügyelőként dolgozott. Fonyódra alkotni jött 1987-ben és tenni vágyása töretlen maradt igazgatósága alatt is. Somogy vármegyében ő indította el a zeneóvodát. Hitt a zene korai személyiségfejlesztő erejében. Módszertan híján, sokan építettek az általa kidolgozott foglalkozásokra. A magas kultúra terjesztése szívügye volt: "Amennyire tudom, és lehetőségem van rá, kapják meg a gyerekek a legtöbbet a minőségi oktatásban."- nyilatkozta a Somogyi Hírlapban 1998-ban. Igazgatása alatt a fonyódi zeneiskola a település kulturális életében egyre fontosabb szerepet kezdett betölteni. 2008-ban Fonyód Polgáraiért díjban részesült. 

Szalóky Béla - 1970-től 1987-ig 

Szalóky Béla a legelső "Ki mit tud?" –on egy vonósnégyes tagjaként nyert aranyérmet. Később főiskolás korában Sándor János szimfónikus zenekarában játszott Győrött. Az 1969-ben létesült fonyódi zeneiskola vezetését - mely a kaposvári zeneiskola kihelyezett tagozataként jött létre - Szalóky Bélára bízták, aki akkor végzett a győri főiskolán hegedű szakon és friss házasként érkezett Fonyódra feleségével együtt, aki fuvolatanári diplomával rendelkezett. Az alapfokú zeneoktatásban aktívan tevékenykedő házaspár folyamatosan dolgozott a zeneiskola önállóságán, amely 1975-ben meg is valósult. "Célunk, hogy zeneszerető embereket neveljünk." - nyilatkozta 1979-ben. Vezetése alatt bővült a tanulható hangszerek választéka, mely a zeneiskola sikeres menedzselésének volt köszönhető. Szakmailag színvonalas előadásokat és tanári hangversenyeket szerveztek a gyermekek zenei érdeklődésének felkeltésére és a lakosság művészi ízlésének formálására.